wtorek, 23 sierpnia 2011

Dereniówka

Już najwyższy czas na zbiory derenia. Pojechałam więc do Wilanowa, ponieważ tam dereń rośnie z dala od ulic, spalin i jest dobry na naleweczki. W tym roku obrodził pięknie.


Owoce są nieco mniejsze niż zeszłoroczne, ale za to bardzo słodkie.

Owoce należy oczyścić z szypułek, ponakłuwać szpikulcem i wsypać do gąsiora (moje są w 4 litrowym słoju). Zalać spirytusem wymieszanym z wódką, zakorkować i odstawić w ciepłe miejsce na miesiąc.

Ja nie nakłuwam, bo mi się nie chce ;)  za dużo pracy przy tym, a z doświadczenia wiem, że i tak naleweczka będzie pyszna. Niestety długo trzeba czekać, bo rok,  zanim spróbujemy co nam z tego wyszło, ale warto, po stokroć warto !!!

sobota, 20 sierpnia 2011

Chwalę się ;)

otrzymanymi prezentami od bardzo sympatycznych dziewczynek
Dasi


i Danusi

Dziewczynki, jeszcze raz wielkie dzięki za cudne prezenty,  za pogaduchy na tematy robótkowe,  i nie tylko :)) A swoją drogą  skąd wiedziałyście, że nie mam cierpliwości do robienia krepinowych kwiatków, broszek z organzy, aniołków i mini motylków szydełkiem ??? I że mam ogromne braki włóczkowe ???
Jesteście jak Dobre Wróżki :* jeszcze raz stokrotne dzięki i do zobaczenia :**

środa, 17 sierpnia 2011

Dożynki

Zostałam zaproszona na Dożynki. Myślę sobie - o matusiu, za co ?? bo przecież pamiętam jeszcze z dzieciństwa, że co roku tv nadawała  transmisję z dożynek i jakie to były nuuuuudy. Nie wypadało mi odmówić, niestety. Z uśmiechem na ustach, ale z przygotowaną wymówką do odwrotu pojechałam i.........zostałam do końca imprezy. Okazuje się, że dożynki to wyjątkowo sympatyczna impreza. Po części oficjalnej, w której jedną z głównych ról grają  wieńcechlebuś upieczony w prawdziwym piecu

kosz darów ziemi

na estradzie główne miejsce zajęła góralska kapela

cudnie przygrywali akompaniując wszystkim wykonawcom
po występach były tańce na dechach, a tańczyli wszyscy od 1 do lat 100-u

przygotowano pyszne jedzenie


ciasta gospodyń z pobliskich wiosek


chlebuś ze smalcem i ogórasem

i miejscowy przysmak dla dorosłych ..........


zwierząt też nie brakowało, nawet przyszła koza do woza ;)

jedną nawet dostałam


zadbano też o inne potrzeby, w środku nawet lusterko wisiało gdyby któraś panna nosek chciała przypudrować ;PDawno się tak nie bawiłam. Za rok, jak tylko czas pozwoli, wrócę tu by przeżyć to raz jeszcze.środa, 10 sierpnia 2011

Raport z lasu

Tak mi się marzyło żeby do lasu iść, nazbierać grzybków, malin, jeżyn.........
No i poszłam. Bardzo udany spacer, pogoda piękna, zapach lasu upajający, ludzi brak. Niestety grzybów jak na lekarstwo, malin już nie ma, a jeżyny dopiero zaczynają dojrzewać. Zwierzyna też się pochowała, widziałam tylko świeże ślady saren i dzików. Znaleźliśmy też coś cudnego, w przepięknych kolorach, ale nie wiemy co to jest. Może ktoś wie co to za cudo, bo inaczej będę musiała uwierzyć, że to kurze nóżki wystające spod ziemi ;))niedziela, 7 sierpnia 2011

wtorek, 2 sierpnia 2011

Info Help Komórki

Dostałam wczoraj maila, w którym była poniższa wiadomość. Rozesłałam ją do wszystkich moich znajomych,  ale myślę, że odwiedzającym mnie na blogu też taka informacja się przyda.


Dla wszystkich, którzy korzystają z telefonów komórkowych:
(To powinno być wydrukowane i trzymane w samochodzie, torbie lub portfelu. Te informacje powinieneś mieć przy sobie).
 
 Telefon komórkowy może być rzeczywiście ratunkiem życia,  lub awaryjnym narzędziem do przetrwania.


Istnieje kilka rzeczy, które można zrobić w  sytuacjach krytycznych.


Najważniejsze rzeczy, które można wykonać:

PIERWSZA
Awaryjny numer na całym świecie dla telefonów komórkowych to 112.

Jeśli znajdziesz się w samochodzie poza zasięgiem sieci komórkowej istnieje awaryjny system wybierania numeru 112, i komórka będzie przeszukiwać wszelkich istniejących prowajderów telefonów komórkowych w sieci, aż do znalezienia go dla Ciebie, a co  ciekawe, numer 112 może byc wybierany nawet jeśli klawiatura jest zablokowana.
 
DRUGA
Jeżeli masz zablokowane klucze w samochodzie, a Twój samochód otwiera się
na zdalnego pilota, to on może pomóc Ci któregoś dnia.
Trzeba mieć wtedy przy sobie swój telefon komórkowy .
Jeśli zostawiłeś klucze w samochodzie, a zapasowe klucze są w domu, zadzwoń z Twojego telefonu komórkowego, do kogoś kto jest w domu, na jego telefon komórkowy .
Przytrzymaj Twój telefon komórkowy około 30 cm od drzwi samochodu
i poproś osobę w domu, aby nacisnęła przycisk odblokowania zamka w zapasowych kluczach blisko telefonu komórkowego. Twój samochód powinien się otworzyć.
Oszczędzisz czas przywiezienia kluczy zapasowych do Ciebie.

Odległość nie jest ważna. Mogą to być setki kilometrów od Twojego samochodu.
Odległość nie ma znaczenia, jeżeli masz kogoś, kto ma zapasowe klucze z remote control do Twojego auta. Możesz w ten sposób otworzyć drzwi samochodu (albo bagażnika).
Uwaga redaktora:
To dziala fantastycznie! W ten sposob odblokowaliśmy nasz samochód telefonem komórkowym będąc na wakacjach!

TRZECIA
Jezeli bateria w Twojej komorce jest bardzo slaba, to wiedz, ze istnieje ukryta rezerwa naładowania. Aby ja uaktywnić, naciśnij klawisze:  * 3370 #
 

Telefon komórkowy zacznie korzystać z tej rezerwy i wskaźnik naładowania wskaże wzrost naładowania baterii o 50%. Ta rezerwa wróci do normy kiedy podłączysz komórkę do ładowania następnym razem.

CZWARTA
Jak wyłączyć skradziony telefon komórkowy?

Aby sprawdzić numer seryjny swojego telefonu komórkowego,
wciśnij następujące klawisze w telefonie: * #06#  
Na ekranie pojawi się 15-cyfrowy kod. Ten numer jest unikalny dla Twojego telefonu. Zapisz go i schowaj gdzieś bezpiecznie.
Gdy telefon zostanie skradziony, możesz zadzwonić do swojego providera (dostawcy uslug telefonicznych) i podac im ten kod. Oni beda mieli mozliwosc zablokować Twój telefon. Nawet jeśli złodziej zmieni kartę SIM, telefon będzie całkowicie bezużyteczny. Prawdopodobnie nie odzyskasz swojego telefonu z powrotem, ale przynajmniej wiadomo, że ktoś, kto go ukradł nie będzie mógł z niego korzystać, ani sprzedać go dalej. Jeśli wszyscy ludzie by tak zrobili, złodzieje nie mieliby powodu by kraść telefony komórkowe, gdyż byłyby one bezużyteczne.

PIĄTA
Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, jaki można znaleźć
przy osobie, która ulega wypadkowi. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak: grupa krwi, przyjmowane leki, choroby przewlekle, alergie, itp.
Ratownicy zaproponowali, aby każdy w swoim telefonie umieścił na liście kontaktów osobę, z która należy się skontaktować w nagłych wypadkach.

Numer takiej osoby należy zapisać pod międzynarodowym skrótem ICE (In Case of Emergency - W nagłym wypadku).
Wpisanie więcej niż jednej osoby do takiego kontaktu wymagałoby
następującego oznaczenia: ICE1, ICE2, ICE3, itd.

 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...